capture-20150805-234945

ABD Sağlık ve İnsan Hizmetleri Bakanlığı’nın (HHS) “Çevresel Kanser Risklerini Azaltmak İçin Neler Yapabiliriz?” başlıklı 2008-2009 yılı Faaliyet Raporu’nda bireylere kanser risklerini azaltmak için aşağıdaki tavsiyeler sunulmuştur.
Filtrelenmiş musluk suyu pek çok bilinen ya da şüpheli kanserojen maddenin ve hormon sistemini bozucu kimyasalların zararlı etkilerini azaltabilir. Eğer evinizdeki su kaynağınıza zehir karışmıyor ise şişelenmiş içme suyu yerine filtrelenmiş musluk suyu kullanımı tercih edilmelidir
Suyu paslanmaz çelik, cam ya da BPA ve phthalate gibi zararlı kimyasallardan arınmış maddelerden yapılmış kaplarda kullanmak ya da depolamak hormon sistemini bozucu kimyasalların ve diğer birçok zararlı kimyasalın plastik aracılığıyla içtiğimiz suya nüfuz etmesini engeller ve zararlı etkilerini azaltır. Bu aynı zamanda plastik şişe ihtiyacını, üretimde kullanılan zehirli madde sanayini ve plastik şişelerin geri dönüşüm ihtiyacını da azaltır. Benzer biçimde yiyecek ve içecekleri plastik kaplar yerine seramik ya da cam kaplar ile mikrodalga fırında ısıtmak hormon yapısını bozucu kimyasalların yiyeceklerimize nüfuz etmesinin vücudumuzda yaratacağı zararlı etkileri azaltır.

NATURELIFE