Naturelife Akıllı Su Arıtma Su Analiz Raporları

SERTİFİKALAR

İçme suyu standartları ; İçme suları renksiz, berrak olmalı. İçme sularında hastalık yapıcı organizmalar, kimyasallar ve ağır metal bulunmamalı yanı sıra su agresif olmamalıdır.

Ref: İNSANİ TÜKETİM AMAÇLI SULAR HAKKINDA YÖNETMELİK Resmi Gazete Tarihi: 17.02.2005 Resmi Gazete Sayısı: 25730

Hacettepe Üniversitesi tarafından düzenlenen bu rapor, Naturelife Akıllı Su Arıtma Cihazının şebeke suyunu arıttıktan sonra elde edilen temiz ve sağlıklı suyun içerdiği mineraller ve miktarlarını belirtmektedir.

T.C Sağlık Bakanlığı İçme Suyu Analiz Raporu

T.C-SAĞLIK-BAKANLIĞI-TEST-RAPORU-2

NSF Hakkında

Üreticiler, düzenleyiciler ve tüketiciler, dünya gıda, su, tüketici ürünleri ve çevre korumaya yardımcı olan halk sağlığı standartlarının ve sertifikasyon programlarının geliştirilmesi için NSF International’a bakmaktadır.Misyonumuz küresel insan sağlığını korumak ve geliştirmektir. Bağımsız, akredite edilmiş bir kuruluş olarak, standartları geliştirir ve ürünleri ve sistemleri test eder ve belgelendiririz. Halk sağlığı ve çevre için denetim, eğitim ve risk yönetimi çözümleri sunuyoruz.

1944 yılında Ulusal Sağlık Ocağı Vakfı olarak kurulan 1990 yılında hizmetlerimizi sanitasyonun ötesine ve küresel pazarlara genişlettikçe adını NSF International olarak değiştirdik. Kuruluşumuzun adındaki harfler, bugün belirli kelimeleri temsil etmiyor.

http://www.nsf.org/

Biz Kimiz

Suyun arıtılması ve verilmesine ayrılmış endüstriler karmaşık ve çeşitlidir.WQA öncelikle su arıtma endüstrisinin, ev sahibinin veya işletme sahibinin malı üzerindeki suyun arıtımına ayrılmış olduğu sektörünü temsil eder.Sıklıkla bu tedavinin yönünü, suya bulaşan kirleticilerin bir eve ya da işletmeye girmesini önleyen Nihai Engel olarak görürüz. Suyunuz bir topluluk arıtma tesisi, belediye kuyusu ya da başka bir kaynaktan gelse de, WQA üye şirketleri suyun güvenliğini ve estetik açıdan onu tüketen ya da kullananlar için hoşnut etmeyi taahhüt etmektedir.

WQA, bir kaynak ve bilgi kaynağı, endüstri için bir ses, bir profesyonel eğitmen ve ürün testi için laboratuvardır.

Sektörün araştırma kolu olan Su Kalitesi Araştırma Vakfı aracılığıyla, arıtılmış suyun yararlarını gösteren çalışmaların bağımsız olarak yürütülmesi için önemli kaynaklar ayrılıyor.

Gold Seal Ürün Belgelendirme Programı aracılığıyla WQA, tüketicilerin satın aldığı cihazların güvenliğini ve etkinliğini sağlamak için bilimsel bir yöntem sunmaktadır. Çeşitli içme suyu arıtım ürünleri üzerine, ancak titiz laboratuvar testleri, literatür taraması ve materyal değerlendirmesi tamamlandıktan sonra verilen bağımsız bir onay mührünü sunuyoruz.

Ayrıca profesyonellere eğitim veriyoruz. WQA’nın Profesyonel Sertifika Programı , tüketicilerin tedavi çözümleri sunan ve hizmet veren kişilere güven duymalarını sağlayan yüksek performans standartlarını desteklemekten sorumludur. Sonuç olarak, sertifikalı profesyonel binlerce kişi, ülke çapında ev ve işyerinde her gün çalışıyor.

Yaptığımız her şeyde, gururla iş adamlarının dürüstlük, kalite ve profesyonellik ile halka hizmet etmesine yardımcı olmak için çalışıyoruz.

Tarihimiz

Su Kalitesi Birliği, iki ticaret dernekleri olan Su Şartlandırma Derneği (su arıtma ekipmanları satıcılarını temsil etmektedir) ve Su Arıtma Cihazları üreticilerini ve tedarikçilerini temsil eden Su Şartlandırma Vakfının birleşmesinden 1974 yılında kurulmuştur.

Daha fazla bilgi edinmek için Su Şartlandırma ve Arıtma dergisinin tarih projesi web sitesini ziyaret edin.

https://www.wqa.org/

CE HAKKINDA

CE  İşareti malların serbest dolaşımını sağlayabilmek amacıyla Avrupa Birliği’nin, 1985 yılında oluşturduğu”Yeni Yaklaşım” çerçevesinde uygulanan bir sağlık ve güvenlik işaretidir. AB genelinde kullanılmış olan değişik uygunluk işaretleri yerine AB direktiflerine uygunluğu belirten tek tip bir AB işareti kullanılması amaçlanmıştır.
CE  İşareti üzerine iliştirildiği ürünün insan, hayvan ve çevre açısından sağlıklı ve güvenli olduğunu gösteren Avrupa Birliği’nin Yeni Yaklaşım Direktiflerine uygunluk işaretidir.  Şu an sayısı 25’i bulan Yeni Yaklaşım Direktiflerinden biri veya bir kaçı kapsamına giren bir ürünün CE  İşareti taşımadan AB pazarına girebilmesi mümkün değildir. Yeni Yaklaşım Direktiflerine uygunluğu kanıtlamada imalatçıların direktiflerle ilgili harmonize standardlara uygun üretim yapmalarının büyük önemi bulunmaktadır. Standartlara uymak zorunlu olmamakla birlikte, standartlara uygun üretim yapılması halinde, direktiflere de uygun üretim yapıldığının varsayılması üreticinin standartlara uymasını teşvik etmektedir.

capture-20150805-234945

ABD Sağlık ve İnsan Hizmetleri Bakanlığı’nın (HHS) “Çevresel Kanser Risklerini Azaltmak İçin Neler Yapabiliriz?” başlıklı 2008-2009 yılı Faaliyet Raporu’nda bireylere kanser risklerini azaltmak için aşağıdaki tavsiyeler sunulmuştur.
Filtrelenmiş musluk suyu pek çok bilinen ya da şüpheli kanserojen maddenin ve hormon sistemini bozucu kimyasalların zararlı etkilerini azaltabilir. Eğer evinizdeki su kaynağınıza zehir karışmıyor ise şişelenmiş içme suyu yerine filtrelenmiş musluk suyu kullanımı tercih edilmelidir
Suyu paslanmaz çelik, cam ya da BPA ve phthalate gibi zararlı kimyasallardan arınmış maddelerden yapılmış kaplarda kullanmak ya da depolamak hormon sistemini bozucu kimyasalların ve diğer birçok zararlı kimyasalın plastik aracılığıyla içtiğimiz suya nüfuz etmesini engeller ve zararlı etkilerini azaltır. Bu aynı zamanda plastik şişe ihtiyacını, üretimde kullanılan zehirli madde sanayini ve plastik şişelerin geri dönüşüm ihtiyacını da azaltır. Benzer biçimde yiyecek ve içecekleri plastik kaplar yerine seramik ya da cam kaplar ile mikrodalga fırında ısıtmak hormon yapısını bozucu kimyasalların yiyeceklerimize nüfuz etmesinin vücudumuzda yaratacağı zararlı etkileri azaltır.

NATURELIFE