Ters Ozmos Su Arıtma Nasıl Çalışır?

TERS OZMOS SU ARITMA

NEDEN EN İYİ SEÇENEK ?

Ters Ozmos Su Arıtma

Membran Filtre Nedir Nasıl Arıtım Yapar ?

Eviniz ve iş yeriniz için olağanüstü içme suyu sağlayacak bir su filtresi arıyorsanız, Ters Osmoz (RO) Su Arıtma mevcut en popüler ve en iyi su Filtrasyon yöntemlerinden biridir. Basit bir ifadeyle, Ters Osmoz (RO) Su Arıtma Filtrasyonu, yarı geçirgen bir zar boyunca şebeke suyunu basınçla iteklenir ve su içeriğindeki kirletici maddeler kanalizasyona atılır. Temiz içme suyu ise bir tutma tankında toplanır.

Aşağıda Ters Osmoz (RO) Su Arıtma  Filtrasyonu sistemleri ile ilgili sorularınızı cevaplamak için diyagramlar, grafikler ve açıklamalar bulacaksınız. Burada cevaplanmayan başka sorularınız varsa, lütfen diğer sayfalarımızı ziyaret edin veya Bize Ulaşın.

TÜRKİYE TERS OZMOS SU ARITMA TERCİH EDİYOR.

ÇÜNKÜ ;

KOLAY BAKIM

ETKİLİ VE GÜVENİLİR

LEZZETLİ SU ÜRETİR

FİYAT & PERFORMANS

TAMAMEN OTOMATİK

KİRALAMA SEÇENEĞİ

Neden Ters Ozmos Su Arıtma?

Ters Ozmos Su Arıtma Sistemi Neden İyi Bir Su Filtrasyon Seçeneği?

1996’dan bu güne Su Arıtma ve iyileştirme işindeyiz.  Gördük ki, Ters Ozmos (RO) Su Arıtma Filtrasyonu, Ev ve İş yeri için kaliteli su elde etmenin en iyi yollarından biri. Sizde, olağanüstü su verecek bir su Filtrasyon sistemi arıyorsanız eğer, Ters Ozmos (RO) Su Arıtma & Filtrasyon sizin için iyi bir seçenek olabilir.

Bu konuda size 5 neden sunabiliriz;

1-Lezzetli Su Üretir

Ters Ozmos Su Arıtma & Filtrasyonu, tat ve koku sorunlarına neden olan kirleticileri gidererek suyun tadını, kokusunu ve görünümünü iyileştirir.

2-Para Tasarrufu

Bir Ters Ozmos (RO) Su Arıtma  sistemi ile şişelenmiş su satın alma durumunuzu durdurabilirsiniz. Ters Ozmos (RO) Su Arıtma  Filtrasyonu, litre başına sadece birkaç kuruş maliyetle “şişelenmiş sudan daha iyi” kalitede su sağlar.

3-Kolay Bakım

Ters Ozmos Su Arıtma Sistemlerinin kolay değiştirilebilir parçaları vardır. Bu parçalar RO Su Arıtma sisteminin temizlenmesi ve servisini kolaylaştırır.

4- Ağır Metalleri ve Zehirli Atıkları Arıtır

Ters Ozmos Su Arıtma (RO) Sistemleri, nitratlar, böcek ilaçları, sülfatlar, florür, bakteriler, farmasötikler, arsenik ve çok daha fazlasını içeren sudaki kirleticileri uzaklaştırır. Bir RO Su Arıtma sisteminin karbon filtresi de, klor ve kloraminleri temizleyecektir.

Milyonlarca Ev ve İş Yerinin Neden Ters Ozmos (RO) Su Arıtma  Tercih Ettiğini Öğrenin..

Suyun tadını, kokusunu ve görünümünü iyileştirmek istiyorsanız,  Ters Ozmos (RO) Su Arıtma & Filtrasyonu mükemmel bir çözümdür. İşte RO teknolojisi için en yaygın uygulamalardan bazıları:

En Çok Tercih Edilen Ev ve Ofis Tipi Ters Osmoz Su Arıtma Cihazları Kurulum Yerleri:

Mutfak lavabosunun altına monte edilir: En kaliteli içme suyu sağlamak için mutfak lavabosunun altına küçük bir RO Su Arıtma & Filtrasyon sistemi monte edilebilir. Ayrıca buzdolabınıza ve buz makinenize bağlanabilir.

Şebeke Su basıncı bazı buzdolabı üreticileri tarafından dikkate alınabilir.Bu durumda, Ters Ozmos (RO) Su Arıtma ünitesinin su basıncı, şebeke su basıncının yaklaşık üçte ikisi olduğunu unutmayın. Ters Ozmos Su Arıtma (RO) sisteminizin kullanım kılavuzunda gerekli bilgileri incelediğiniz den emin olun.

Ters Ozmos Su Arıtma Cihazını Kiralayarak Kullanabilir miyim?

Evet kiralayabilirsiniz, Nature Life 3.Nesil Ters Ozmos Su Arıtma Cihazları sizin için iyi bir seçenek olabilir.

DAHA GENİŞ BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN?

Bir Ters Ozmos (RO) Su Arıtma   Sistemini Kendim Kurabilir miyim?

Evet, ancak ürünün kullanım kılavuzunu iyi incelediğinizden emin olun. Yanı sıra http://www.naturelife.com.tr/su-aritma-urun-videolari/ linkini tıklayarak su arıtma kurulum videosundan yardım alabilirsiniz.

En İyi Tüm Ev RO Su Arıtma Cihazları:

Tüm Ev Ters Ozmos Su Arıtma (RO) sistemi: (POE “giriş noktası” sistemi olarak da bilinir), evdeki tüm lavabolarda, duşlarda ve cihazlarda filtrelenmiş su elde etmenizi sağlar. Bir POE sistemi, evinize gelen ana su hattına bağlanır ve genellikle garaja veya müştemilat odasına monte edilir.

Bu kadar büyük bir Filtrasyon sisteminin yüksek maliyeti ve daha sık bakım ve servis gerektirmesi nedeniyle her zaman mevcut bir seçenek olmayabilir. Tüm Ev Ters Ozmos Su Arıtma cihazı kiralayabilir miyim?

En İyi Ticari Ters Ozmos (RO) Su Arıtma  Cihazları

Ters Ozmos (RO) Su Arıtma birçok işletme için mükemmel bir seçimdir. Değişik kapasitelerde birçok farklı ticari uygulama için tasarlanmış çok çeşitli büyük RO sistemleri bulunduruyoruz. Ticari Ters Ozmos Su Arıtma cihazını Kiralayabilir miyim ?

Sanayi Ters Ozmos (RO) Su Arıtma  Sistemi Uygulamaları:

Yiyecek ve İçecek Sanayi, Tarım, Otelcilik, Hastahane, Okullar, Hayvancılık, Gemicilik, yem imalat, ilaç, medikal, askeri, uzay çalışmaları.

Ters Ozmos Su Arıtma

Nasıl Çalışır ?

Ters Osmoz (RO) Su Arıtma Suda Bulunan Kirleticileri Nasıl Giderir?

Ters Osmoz (RO)  su arıtma işlemi basit bir su Filtrasyon işlemidir. Sudaki kirlilikleri gidermek için musluk suyunu yarı geçirgen bir zardan iten su basıncı ile gerçekleştirilir.  Bu çözünmüş inorganik katıların (tuzlar gibi) bir çözeltiden (su gibi) çıkarıldığı bir işlemdir.

24+ yılı aşkın süredir EN İYİ Ters Osmoz (RO) Su Arıtma Teknolojisini Bulmak İçin Araştırdık!

Nature Life olarak, 24 yıldan fazla bir süredir su filtreleme ekipmanları üzerine çalışmaktayız. Bu süreç elbette ki bizi çok seçici hale getirdi. Türkiye’de Ters Osmoz Su Arıtma Cihazları Kiralama hem de satışını yapmaktayız. Özelikle Evsel ve Ofisi tipi su arıtma sistemleri ilgi alanımıza giriyor.

KİRALADIĞIMIZ ve Sattığımız tüm ürünler, uzun ömürlü, sağlıklı ve kalitesini onayladığımız ve sadece güvenimizi kazanan RO Su Arıtma sistemlerini sizlere taşıyoruz – en yüksek kalitede bileşenlerle üretilen, olağanüstü garantiler sunan ve müşteri memnuniyeti için en yüksek derecelere sahip olanlar.

En Çok Kiralanan RO Su Arıtma

Türkiye’de En Çok tercih Edilen Ters Ozmos Su Arıtma Modelleri

3.Nesil RO Su Arıtma

Geleneksel RO Su Arıtma

Ters Osmoz Su Arıtma

Ne İşe Yarar?

Belediyeler EVLERE temiz su sağlamak için bir çok tedbir almaktadır. Sorun, özellikle AĞIR METALLER, SAĞLIK BAKANLIĞI VE DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ tarafından onaylanmayan tat ve koku sorunlarına neden olan kirleticiler, tarım da kullanılan zirai ilaçlar vs. Bu kirleticiler derelere, akarsulara ve nehirlere kolayca nüfuz ederek kirleri doğrudan su hatlarınıza getirebilir.

Ters Ozmos Su Arıtma ile Olağan Üstü, Sağlıklı İçme Suyu Üretin

Ters Ozmos Su Arıtma filtreleme sistemi ile tüm kirleticileri arıtabilir ve eviniz veya iş yeriniz için olağanüstü içme suyu üretebilirsiniz.Ters Osmoz (RO) Su Arıtma Sisteminin Neleri Temizleyebileceği Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İster misiniz?

Ters Osmoz Membranı

Nasıl Çalışır?

Ters Osmoz (RO), su moleküllerini yarı geçirgen bir zardan zorlamak için basınç kullanarak sudaki kirleticileri gideren bir su arıtma işlemidir. Bu işlem sırasında, kirleticiler filtrelenir ve yıkanarak temiz, lezzetli içme suyu bırakılır. Ters Osmoz, kurşun, florür, klor, çözünmüş tuzlar ve daha fazlası dahil olmak üzere 65 farklı kirleticinin yüzde 99’una kadar çıkabilmektedir (aşağıdaki kısmi listeye bakınız).

Ters Osmoz Sürecinde Genellikle 5 Aşama vardır:

SEDİMENT FİLTRE:

Bu ön filtre aşaması tortu, silt ve kiri süzmek için tasarlanmıştır ve tortu filtresi kiri tortudan zarar görebilecek hassas RO membranlarına ulaşmaya karşı koruduğundan özellikle önemlidir.

KARBON GAC FİLTRESİ:

GAC Karbon filtre, özellikle toz halde bulunan ve CTO karbonun hemen arkasında yer alır. RO zarının performansını ve ömrünü etkileyen klor ve diğer kirleticileri gidermek ve ayrıca suyun tadını ve kokusunu iyileştirmek için tasarlanmıştır.

KARBON CTO FİLTRESİ:

CTO Karbon filtre, 5 mikron gözenekli blok halde bulunur ve hemen membran filtrenin arkasında yer alır. RO zarının performansını ve ömrünü etkileyen klor ve diğer kirleticileri gidermek ve ayrıca suyun tadını ve kokusunu iyileştirmek için tasarlanmıştır.

TERS OSMOZ MEMBRANI:

RO sisteminizdeki yarı geçirgen membran, temiz suyun geçmesine izin vermek için tasarlanmıştır ve neredeyse tüm kirleticileri filtreler.

TATLANDIRICI POST KARBON FİLTRESİ:

Beş aşamalı bir Ters Ozmos Su Arıtma RO Sisteminde, son bir post filtre (karbon filtre) sudaki kalan tadı ve kokuyu gidermek için suyu “tatlandıracak ve alkalitesini yükseltecek”. Bu son filtre, olağanüstü içme suyuna sahip olmanızı sağlar.

728x764-191k

Ters Osmoz Sisteminin performansını etkileyebilecek bazı faktörler:

Gelen su basıncı (çoğu belediye şehir suyunda 40-85 psi vardır, ancak su basıncı çok düşükse, RO sistemi düzgün çalışmaz)Bu durumda pompası olan bir RO ünitesi tercih etmelisiniz.

– Su Sıcaklığı (RO membran sıcak suyu filtreleyemez)

– Toplam suda çözülmüş madde miktarı (TDS)

– RO Sisteminde kullanılan filtrelerin ve membranların kalitesi

Su Arıtma ve Filtreler

Tüm Ters Ozmos Su Arıtma Sistemleri ve Filtreleri Aynı Mıdır?

Piyasada birçok farklı Ters Ozmos (RO) su Filtrasyon sistemi bulunmaktadır. Bir Ters Ozmos Sistemi tasarım ve bileşenler açısından bir diğerine benzese de, sistemler arasında önemli farklılıklar olabilir.

Ters Ozmos Su Arıtma Sistemleri Üç Temel Şekilde Farklılaşır:

– Teknoloji (1-2-3 Nesil Su Arıtmalar)

– Bileşenlerinin Kalitesi

– Günlük Su Arıtma Kapasitesi

Sektördeki 24 yılımızda, bileşenlerin kalitesinin, gerçekten sistemleri kendi aralarında temel farklılaşmaya götürdüğünü gördük.

Bunun nedeni, mükemmel işçilik kullanılarak üretilen Ters Ozmos ünitelerinin yanı sıra günümüzde eklenen elektronik, bilgisayar, yazılım ve sensör teknolojileri (3.Nesil ) ve üstün parçalar ve bileşenler, ev ve iş yerleri için en kaliteli suyu ve en iyi sonuçları vermesini sağlıyor

Size en uygun ürünü bulmak için RO sistemlerini karşılaştırırken, kendinize şu 6 soruyu sormayı unutmayın:

– İnternet ve sosyal medyada düşündüğünüz marka hakkında nasıl yorumlar var ?

– Güvenilir üreticilerin kaliteli parçalarını kullanıyor mu ve FDA,NSF,T.C Sağlık Bakanlığı, Üniversite onayları (Islak imzalı test raporlarını gördüğünüzden emin olun) malzemeleri onaylanmış mı?

– Teknoloji güncel mi?

– Şirket hakkında bilgi edinin. Tecrübesi, fiziki ofisi,sabit hatları ve tecrübesi var mı?

– Bazı sistemler daha yüksek arıtma yeteneklerine sahiptir. Membran Kalitesi ve kapasitesi nedir?

-Düşündüğünüz ürünün benzer olanlarının piyasa değeri nedir? Üreticisi kimdir? (Sanayi bakanlığı Belgesi İsteyin)

Sertifikalarımıza Bakınız

RO Su Arıtma Sistemi

Ne Sıklıkla Servis ve Bakım Gerektirir?

Ters Osmoz Su Arıtma & Filtrasyon Sistemlerinin Bakımı Kolaydır ve Bakım Maliyetleri Minimumdur.

1. Yedek filtreler: Ters Ozmos (RO)membranları ve filtreleri, filtre tipine, su kalitenize ve su kullanım hacminize bağlı olarak her 6 ayda bir veya 2 yılda bir değiştirilmelidir.

Genel olarak filtreler bu programa göre değiştirilmelidir:

– Ön Filtreler (tortu / karbon filtreler): Her 6-12 ayda bir

– RO Membranı: Her 2-3 yılda bir

– Filtre Sonrası (karbon filtre): 12 ayda bir

2-Elektrik Kullanımı: Tüm Konut Reverse Osmosis sistemlerimiz sadece su basıncında çalışır ve elektrik gerektirmez. 3.Nesil Akıllı cihazlarımız ise Pompası olmasına rağmen sadece su basıncı yeterli olmadığı durumlarda kullanır. Ancak o zaman bile güç gereksinimleri minimumdur.

3-Yıllık Bakım: RO sisteminizi sterilize etmenizi ve filtreleri yılda bir kez değiştirmenizi öneririz. Bu kullanıcı veya yerel bir su arıtma uzmanı tarafından yapılabilir. Bir su arıtma uzmanı gerekli bakım hizmetini sağlayabilir veya RO sisteminizin kullanım kılavuzuna başvurarak kendiniz yapabilirsiniz.

Parçalarınızın ne sıklıkta değiştirilmesi gerektiğinden emin değil misiniz? 

Bu bilgiler çok geneldir! Membranızın veya filtrenizin ne sıklıkta değiştirilmesi gerektiğine ilişkin spesifik bilgiler, ürünlerin “Teknik Özellikler” bölümünde veya ürün kullanım kılavuzunda bulunabilir. Geçmişte bizden bir sistem veya filtre satın aldıysanız, filtrenizi değiştirme zamanı geldiğinde hatırlatıcı e-postalar göndeririz.

Bir Ters Ozmos (RO) Su Arıtma  Sistemi Ne Kadar Süre Kullanılabilinir?

Ters Osmoz Su Arıtma sisteminize (yıllık temizlikler ve filtreleri / membranları zamanında değiştirin) uygun şekilde bakım yaparsanız, sisteminizin çok uzun bir ömrü olacaktır; Bakımlı su arıtma cihazlarının 10 yıl boyunca verimli çalıştığını gördük!

Yalnızca en iyi performans ve güvenlik sertifikalarına sahip en kaliteli filtreleri bulundurduğumuz için bizden yedek filtre satın almanızı önemle tavsiye ederiz.