NATURE LIFE TEKNOLOJİSİ

Su, dünyanın birçok bölgesinde hemen hemen her evde kolaylıkla ulaşılabilen bir içecektir. Diğer içeceklere göre daha ucuz ve daha kolay bulunabilir olması bizim onun olağanüstü faydalarını göz ardı etmemize neden olur. Su insan vücudunun fonksiyonlarını düzenli olarak yerine getirebilmesi için çok önemlidir. Su, vücudumuzda nefes alıp vermek, vücudumuzun sıcaklık dengesini korumak, nefes alıp verdiğimiz havayı nemlendirmek, toksinlerin ve zararlı maddelerin vücudumuzdan atılmasını sağlamak gibi çoğumuzun tahmin ettiğinden daha fazla rol oynar.

NATURE LIFE MEMBRAN FİLTRE TEKNOLOJİSİ

SU ARITMA TEKNOLOJİSİ

Ters osmoz sistemleri ilk olarak Amerika’da sağlıklı ve temiz su üretmek için ortaya çıkmış devrim niteliğinde bir teknolojidir. İlk başlarda gemilerde deniz suyundan içme suyu elde etmek için kullanılırken günümüzde artık teknolojinin ilerlemesiyle evlerde de rahatlıkla kullanılır bir hale gelmiştir. İleri bir filtreleme teknolojisi olan Ters osmoz sistemlerinin temelini binlerce yıldır bilinen doğal bir süreç olan Osmoz oluşturur. Osmoz suyun az yoğun ortamdan çok yoğun ortama emilme sürecidir. Ters osmoz ise bu sürecin basınçla tersine döndürülerek çok yoğun ortamdan temiz su ayrıştırmak için kullanılmasıdır.

Ters osmoz süreci, filtre edilmemiş suyun basınç uygulanarak yarı geçirgen zardan geçirilerek filtrelenmesi işlemi olarak da tanımlanabilir. Tamamen doğal bir yöntemdir. Ters Osmoz teknolojisinde membran filtre kullanılır. Membran bilim dünyasında hücre zarı, su arıtma teknolojisinde ise seçici geçirgen ya da ayırıcı madde anlamına gelir. Yapılan bu işlem sırasında su molekülleri ve bazı inorganik moleküller membran filtre üzerinde bulunan gözeneklerden geçebilirken, suyun içindeki zararlı ve kirletici maddelerin çoğu bu gözeneklerden geçemez ve su konsantre su olarak dışarı atılır. Yapılan bu işlem diğer filtreleme yöntemlerine göre istenen kapasitede çok daha iyi su kalitesi elde etmeye olanak verir.

 FİLTRELER

kırmızı ok koyu kavuniçi ok kavun içi ok açık sarı ok
açık mavi ok koyu mavi ok
PP-33 sediment filtre GAC-33 filtre resmi CTO-33 filtre resmi MEMBRAN FİLTRE T33 MİNERAL FİLTRE detoxfiltre
1. Aşama 2. Aşama 3. Aşama 4. Aşama 5. Aşama 6. Aşama
PP GAC CTO MEMBRAN T33 DETOX
1.su arıtma filtre aşamaları

Bu filtre, sudaki çözülmeyen kum vb. büyük partikülleri ayıklama ve membran filtrenin tıkanmasını önleme fonksiyonuna sahiptir.

2.su arıtma filtre aşamaları

Bu filtre,tanecik halde tasarlanmış karbon filtredir. Sudaki zararlı Organik kimyasalları absorbe etmek için klor, koku, uçucu organik bileşiklerin (VOC’ler) azaltımı işlevine sahiptir.

3.su arıtma filtre aşamaları

Bu filtre Blok halde tasarlanmış karbon filtredir. Sudaki zararlı organik kimyasalları absorbe etmek için klor, koku, uçucu organik bileşiklerin (VOC’ler) azaltımı işlevine sahiptir.

4.su arıtma filtre aşamaları

Bu filtre ağır metaller suda bulunan mikro organizmalar ve zararlı organik kimyasallar vb. gibi sudaki kirleticileri ayıklama fonksiyonuna sahiptir.

5.su arıtma filtre aşamaları

Bu filtre suyun temizlenmesi aşamasında suda eksilen mineralleri  tamamlar. Yanı  sıra  Alkalite  oranını dengeleyerek suyun lezzetini arttırır ve suyu gerçek kaynak su kalitesine getirir.

6.su arıtma filtre aşamaları

Far Infrared su arıtma filtresi Detox filtre olarak da tanınır. İnsan vücudundaki su moleküllerini aktive eder Vücuttaki oksijen oranını yükseltir Kandaki yağları, kimyevi maddeleri ve toksinleri ısıtır ve atar (detoks etki), böylece kan akışını düzenler,Asit oraını düşürerek vücuttaki asit dengesini düzenler ve suda bulunan zararlı biyolojik varlıkları öldürür. (OPSİYONEL)

ABD Sağlık ve İnsan Hizmetleri Bakanlığı’nın (HHS)“Çevresel Kanser Risklerini Azaltmak İçin Neler Yapabiliriz ?” başlıklı 2008-2009 yılı Faaliyet Raporu

capture-20150805-234945

incele-naturelife